Kotły i piece z podajnikiem

Nowoczesne, efektywne i niedrogie kotły z podajnikiem na paliwa stałe

Większość z nas ceni efekty osiągane jak najmniejszym nakładem sił i energii. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o piece i kotły z podajnikiem wykorzystywane do celów grzewczych. Liczą się rozwiązania efektywne i wydajne, ekologiczne i bezpieczne, które na dodatek realizowane są automatycznie, przy minimalnym stopniu ingerencji czynnika ludzkiego. Uzyskanie takiego rezultatu jest możliwe za sprawą zastosowania kotłów z podajnikiem paliwa stałego. Są to wysoce specjalistyczne konstrukcje grzewcze, będące świetną alternatywą dla dla pieców gazowych czy olejowych. Dobrej jakości kotły z podajnikiem mają doskonała skuteczność, często przekraczającą nawet 90%.

Takie piece z podajnikiem są optymalne do zastosowania przy instalacjach centralnego ogrzewania, zarówno w wolnostojących budynkach mieszkalnych, jak również w placówkach oświatowych, pomieszczeniach gospodarczych oraz powierzchniach handlowych. Systemy podajnikowe zintegrowane z kotłami, są praktycznie bezobsługowe, a co najważniejsze - gwarantują niemal trzykrotnie niższe koszty podczas eksploatacji, w porównaniu do ogrzewania na olej opałowy lub gaz. Jednym z podstawowych paliw w przypadku pieców z podajnikami jest ekogroszek.

W związku z faktem, iż nowoczesne konstrukcje kotłów oraz zastosowanie w nich innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zmniejszają zdecydowanie poziom emisji zanieczyszczeń i podnoszą sprawność cieplną, możliwe jest pozyskanie dofinansowania za zakup takiego urządzenia z funduszy UE.

Oprócz ekogroszku, podajniki przy większości pieców można zapełniać także:

  • miałem węglowym,
  • pelletem,

a zastępczo:

  • węglem kamiennym,
  • drewnem,
  • biomasą.

Wymienniki ciepła, stanowiące element kotłów, zbudowane są z odpowiedniej grubości (od 6 do 8 mm) stali kotłowej. Piece z podajnikiem posiadają zazwyczaj dwie komory spalania, gdzie główna (dolna), zaopatrzona jest w specjalny, wysoce efektywny palnik retortowy. Przy cyklicznych przeglądach kotła, można uzyskać nawet do 7 lat gwarancji związanej ze szczelnością wymiennika, a na pozostałe elementy 24 miesiące.