Kotły zasypowe

Kotły zasypowe są połączeniem wysokiej jakości materiałów, ale też bardzo przystępnej ceny. Ich największym atutem jest prosta obsługa. Są skonstruowane w bardzo prosty sposób, można stosować w nich różne rodzaje paliw stałych, w zależności od potrzeb klientów. Kotły wykorzystują sztuczny lub naturalny ciąg powietrza, wszystko zależy od wybranego modelu kotła. 

Regularna kontrola temperatury

Jedną z największych zalet proponowanych kotłów zasypowych jest to, iż można w nich regularnie kontrolować temperaturę. Tym samym użytkownicy nie mają problemów z tym, aby kotły zasypowe utrzymały odpowiednią dla siebie temperaturę. Wyposażone są dodatkowo w boczne systemy odprowadzania powietrza, dlatego nie są narażone na żadne usterki techniczne oraz nieprawidłowości. Taki system sprawia, że finalnie otrzymuje się dużo lepsze spalanie paliwa. Do kotłów można bezproblemowo montować różnego rodzaju sterowniki, akcesoria oraz wentylatory. Wszystko zależy od tego, w jakich miejscach będzie się z nich korzystało.

Obecność rusztu ruchomego oraz wodnego

Kotły zasypowe posiadają zarówno ruszt ruchomy, jak i wodny. To spore udogodnienie dla mniej doświadczonych osób. Dzięki temu:

  • znacząco zwiększa się powierzchnię służącą do odbioru ciepła,
  • zapewnia się dużo lepszą funkcjonalność danego kotła.

Ważną informacją dla zainteresowanych osób jest to, iż regularne kontrolowanie temperatury kotła zasypowego ma wpływ na jego ekonomiczność. Tym samym jego eksploatacja nie będzie dla kolejnych klientów zbyt kosztowna. 

W  naszej ofercie znajdą Państwo także:

Zapraszamy także do zapoznania się z informacjami: kotły co cennik.