Kotły CO na eko-groszek

W naszej firmie KOTŁO-BUD OSIEK specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Jeżeli poszukujesz wydajnego, sprawnego i łatwego w obsłudze kotła, nasze modele na pewno spełnią twoje wymagania!

W sprzedaży posiadamy między innymi kotły CO na eko-groszek. Cieszą się one największym powodzeniem wśród naszych klientów. Dlaczego warto zdecydować się na kotły przeznaczone na tego rodzaju paliwo stałe?

Eko-groszek to paliwo produkowane z węgla kamiennego, które przeznaczone jest do produkcji energii cieplnej w kotłach retortowych. Jest ono wytwarzane z wysokokalorycznego węgla o obniżonej zawartości siarki, małej zawartości substancji niepalnych oraz siarki, a także niskiej spiekalności. W efekcie spalania eko-groszku powstaje stosunkowo mało popiołu oraz wytwarzane są niższe ilości siarki niż dla innych rodzajów węgla.

Ze względu na to, kotły CO do eko-groszku mają specjalną konstrukcję – palniki retortowe, możliwe jest obniżenie ilości szkodliwych związków wydzielanych razem ze spalinami, a przy tym także uzyskanie bardzo dobrej efektywności pracy.

Dlatego też zakupienie kotła centralnego ogrzewania na eko-groszek to optymalne rozwiązanie – zapewniają one wysoką sprawność oraz wygodną obsługę na co dzień. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z modelami kotłów tego typu w naszej ofercie w KOTŁO-BUD OSIEK!

Pokaż wszystkie porady