Piece Nadmuchowe

Kiedy warto zastosować piece nadmuchowe?

Zainteresowanie piecami nadmuchowymi stale rośnie. Są one bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, u nas dopiero zyskują powodzenie wśród kupujących. Ogrzewanie budynków z użyciem pieców tego typu jest proste i wydajne, co przekłada się także na oszczędności. Kiedy warto zdecydować się na piece nadmuchowe?

Ogrzewanie nadmuchowe polega na bezpośrednim wtłaczaniu do pomieszczeń gorącego powietrza ogrzanego w piecu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne przewody oraz filtry ochronne – nie ma wobec tego konieczności stosowania grzejników, rur grzewczych oraz wody. Wyloty powietrza umieszczane są zwykle w podłodze i wyglądają bardzo elegancko. Najczęściej piece nadmuchowe są zasilane gazem, olejem lub prądem, ale dostępne są także modele dostosowane do użycia paliwa stałego – na węgiel czy drewno. Instalacje tego rodzaju są bardzo wydajne – powietrze wewnątrz przewodów nie ulega ochłodzeniu, a ciepło jest dostępne już w kilka chwil po uruchomieniu systemu. Także po to, aby zachować właściwą wilgotność powietrza, instalacje współpracują z wydajnymi nawilżaczami – sprzyja to dodatkowo oczyszczaniu powietrza z kurzu i alergenów. Użytkowanie tego rodzaju ogrzewania jest bardzo wygodne – piece grzewcze są wyposażone w sterowniki, dzięki którym można kontrolować temperaturę w pomieszczeniach.

Piece nadmuchowe najlepiej sprawdzają się w obiektach o powierzchni co najmniej 100 metrów kwadratowych. Są one używane w domach jednorodzinnych oraz w znacznie większych budynkach – halach produkcyjnych, sklepach, magazynach, obiektach sakralnych.

Zatem instalacje ogrzewania nadmuchowego to atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych – łatwe w obsłudze i wydajne!

Zapraszamy także do zapoznania się z innymi podobnymi elementami:

Pokaż wszystkie porady