Piece centralnego ogrzewania

jakie paliwo wybrać?

Dobranie odpowiedniego systemu grzewczego ma duże znaczenie nie tylko pod kątem kosztów, zarówno stworzenia instalacji, jak i późniejszej eksploatacji, ale również liczy się wygoda użytkowników oraz ekologia.

Przy doborze pieca centralnego ogrzewania pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim paliwo, które wykorzystuje. Obecnie do dyspozycji są trzy rozwiązania:

  • gaz
  • olej
  • prąd
  • paliwa stałe

Każde z nich ma swoje plusy i minusy, o czym trzeba pamiętać, podejmując decyzję. Uważa się, że najwygodniejsze w obsłudze piece są jednocześnie drogie w utrzymaniu. Dotyczy to przede wszystkim pieców na gaz oraz olej, a także ogrzewania elektrycznego. Jednak warto wiedzieć, że nowoczesne piece na paliwo stałe nie tylko są niedrogie w utrzymaniu ze względu na niski koszt tych paliw, w tym węgla oraz drewna, to jeszcze dodatkowo są bardzo proste w obsłudze.

Obecnie oferowane piece centralnego ogrzewania na paliwa stałe to wyjątkowo sprawne i przy tym również przyjazne dla środowiska urządzenia, dzięki którym można cieszyć się z ciepła bez konieczności regularnego odwiedzania kotłowni w celu dostarczenia kolejnej dawki paliwa samodzielnie. To możliwe dzięki specjalnym podajnikom, dlatego też kotły te są bardzo łatwe w obsłudze.

Zapraszamy zatem do zapoznania się z wszystkimi dostępnymi modelami kotłów CO na paliwa stałe w naszej firmie KOTŁO-BUD OSIEK – to najbardziej opłacalny wybór!

Pokaż wszystkie porady